Teknikat që do t'ju ndihmojnë të rrisni shpejt fuqinë në shtëpi

Ne do të paraqesim teknika që do t'ju ndihmojnë të rrisni shpejt fuqinë tek burrat. Por duhet të filloni jo me këshilla, por me shkaqet e mosfunksionimit të ereksionit.

Shkaqet e çrregullimeve seksuale

 • Situata stresuese, eksitim.
 • Mbipesha.
 • Sëmundja e zemrës (madje edhe problemet e thjeshta të presionit mund të ndikojnë në ereksionin në një mënyrë të keqe).
 • Stili i jetës së ulur, pasiviteti fizik.
 • Nivele të pamjaftueshme të testosteronit.
 • Dëmtime në sistemin musculoskeletal, veçanërisht në shtyllën kurrizore dhe rajonin e legenit.
 • Varësitë (pirja e duhanit ose abuzimi me alkoolin).
 • Ndryshimet e lidhura me moshën.
 • Diabeti.
 • Punë e tepërt, mungesë gjumi.

Mënyrat që patjetër do të zgjidhin problemin:

1. Bëni një masazh të thjeshtë

 • nëse shqetësoheni për mungesën e ereksionit, shtrydhni organet gjenitale në bazë (imagjinoni se po vendosni një tunik), një shtrëngim i tillë është sekreti kryesor i popujve të lashtë, i famshëm për aktivitetin seksual;
 • konfiskimi bëhet në kohën e ngritjes, para se të vendosni prezervativ;
 • ju mund të shtrydhni penisin me disa gishta për të provokuar një dalje dhe një rrjedhje të mprehtë të gjakut.

2. Kryeni gjimnastikë legenit

Ushtrime të veçanta do të sigurojnë një rrjedhje të vazhdueshme të gjakut në organet intime, e cila do të sjellë aktivitet seksual dhe një mbledhje të vazhdueshme. Më poshtë është një listë e ushtrimeve më efektive:

 1. Squats. Ky është opsioni standard në të cilin ju ngrini dhe ulni krahët para jush.
 2. Në një pozicion në këmbë, ngrini gjunjët më afër stomakut, duke u përpjekur të mbani ekuilibrin. Në këtë rast, ju mund të vendosni duart në bel.
 3. Shtrihuni në shpinë dhe vendosni pëllëmbët tuaja rehat në dysheme. Filloni të ngrini ngadalë legenin tuaj sa më lart dhe të ulni po aq butësisht, përpiquni të mos e ngrini pjesën e sipërme të trupit nga dyshemeja.
 4. Shtrirë horizontalisht, kryeni një ushtrim të njohur që simulon pedalimin.
 5. Ushtrimi Ngritja e legenit për aktivitetin seksual mashkullor
 6. Në një pozicion horizontal, filloni të tensiononi dhe relaksohuni muskujt e perineumit, ndërsa nuk përpiqeni të tensiononi zonën e vitheve. Do të kuptoni se po ndiqni teknikën në mënyrë korrekte nëse ndjeni një ngrohtësi të këndshme në zonën tuaj intime.
 7. Vetëm vrapimi në vend gjithashtu përmirëson rrjedhën e gjakut, dhe gjithashtu ndihmon në forcimin e sistemit kardiovaskular.

Sa kohë duhet të bëni ushtrimet:

Veprimet janë të thjeshta dhe në të njëjtën kohë japin një efekt të theksuar. Për fillestarët, ju mund t'i kushtoni kësaj vetëm pesë minuta në ditë, më pas koha rritet në dhjetë minuta. Rezultatet e para do të jenë brenda një jave, ndërsa gjimnastika mund të kryhet në çdo kohë të ditës, është më mirë ta bëni këtë para marrëdhënies seksuale. Sekreti kryesor është rregullsia.


3. Zgjidhni pozicionin e duhur në të cilin gjaku nuk rrjedh nga penisi

Nëse preferoni opsionin kur zonja është në krye, mund të humbni një mbledhje në një moment, pasi gjaku del në këtë pozicion. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që tashmë kanë arritur pleqërinë.

Kjo është arsyeja pse praktikoni pozicionet ku trungu juaj është i drejtë. Për shembull, mund të provoni pozicionin drithërues ku gruaja është gjunjëzuar dhe burri është pas saj, ose versionin klasik në të cilin burri është sipër.

4. Trajnimi i zonës pubike-kokcygeal sipas metodës Kegel

Trajnimi i Kegel do të rrisë përqendrimin e testosteronit

Muskuli Kegel është pjesa që ne mund të tendosim për të ndaluar urinimin. Thisshtë ky muskul që është i përfshirë në procesin e ereksionit, është ai që e bën penisin tuaj të vështirë.

Këtu është rëndësia e këtij muskuli:

 • E bën një burrë të guximshëm gjatë marrëdhënieve seksuale.
 • Përgjegjës për rrjedhjen e gjakut në organet intime.
 • Ju lejon të rrisni përqendrimin e testosteronit.
 • Mpreh ndjesitë gjatë depërtimit.

Stërvitja e këtij muskuli do të jetë e dobishme edhe për ata që nuk kanë probleme në jetën e tyre intime.

Karakteristikat e trajnimit:

 1. Ndaloni procesin e urinimit në tualet për disa sekonda, pastaj rifilloni atë (kjo do t'ju lejojë të mbani mend se ku është muskujt).
 2. Kryeni tension dhe relaksim të kësaj zone në çdo vend (gjithsesi nuk do të jetë i dukshëm).
 3. Mos lejoni që këmbët ose abs të jenë të tensionuara, përndryshe teknika do të prishet.

5. Forcimi i rrjedhjes së gjakut në penis

Këtu janë disa rekomandime:

 1. Merrni frymë në ajër të mjaftueshëm dhe mbani frymën tuaj.
 2. Kapeni bazën e penisit me gishtin e madh dhe gishtin tregues.
 3. Vazhdoni të mos merrni frymë dhe në të njëjtën kohë shpërndani gjak në të gjithë zonën e penisit me lëvizje të lëmuara të gishtërinjve tuaj.
 4. Bëni llogari për veten tuaj, duke rritur gradualisht këtë kohë (mos lejoni marramendje dhe përkeqësim të mirëqenies).
 5. Ju nuk keni nevojë të arrini zgjim seksual, përqendrohuni vetëm në një stërvitje të shëndetshme.
 6. Kjo teknikë do të lajmërojë penisin tuaj.
Qëndroni në majë të gishtave kur urinoni

6. Përdorni teknikën e gishtërinjve

Qëndroni në gishtërinjtë tuaj kur urinoni. Kjo teknikë u përdor nga populli Taoist, i cili ishte i famshëm për mençurinë e tyre.

Nuanca kryesore - gjatë këtij ushtrimi të thjeshtë, përpiquni të mbani një qëndrim të drejtë, ndërsa urinoni, nxirrni ngadalë dhe me matje. Gjatë kësaj lëvizje rekomandohet gjithashtu shtrëngimi i muskujve gluteal.

Përparësitë e kësaj teknike janë si më poshtë:

 • Normalizimi i funksionit të veshkave.
 • Qëndrueshmëri e shtuar gjatë seksit.
 • Aktivizimi i funksionit erektil.

7. Ejakuloni më rrallë gjatë seksit.

Abstenimi nga derdhja gjatë seksit

Nuk ka rëndësi nëse masturboheni apo bëni seks me një partner - mos e çoni veten në orgazmë çdo herë. Ky rregull është veçanërisht i rëndësishëm për burrat që tashmë kanë mbushur moshën 50 vjeç - pas kësaj moshe, derdhja duhet të arrihet sa më rrallë që të jetë e mundur.

Të rinjtë shërohen shpejt pas çdo përfundimi dhe janë të gatshëm të kryejnë bëma të reja në frontin e dashurisë. E njëjta gjë nuk mund të thuhet për burrat e moshuar. Nga rruga, duke ndjekur këtë këshillë, ju do të zgjasni shumë më gjatë dhe do të jeni në gjendje të surprizoni bashkëshortin tuaj me seks me cilësi të lartë dhe afatgjatë.8. Ecni zbathur ose vendosi suva të sinapit

Masazhi i këmbës konsiston në aktivizimin e pikave specifike. Ju thjesht mund të ecni zbathur në bar dhe gurë të vegjël, ose të përdorni suva të sinapit. Lagini ato dhe aplikojeni në këmbët tuaja, vendosni çorape të leshta sipër. Pas 10 minutash, suvatat e sinapit mund të hiqen, dhe këmbët mund të shpëlahen me ujë të freskët dhe të fërkohen me një peshqir. Procedura mund të kryhet menjëherë para seksit, ajo do të mbushë pjesën e poshtme të trupit me gjak, do të zgjerojë enët e gjakut dhe kjo është ajo që nevojitet për një mbledhje të besueshme.

9. Forconi muskujt tuaj të barkut

Muskujt e barkut të stërvitur janë një nga treguesit e qëndresës tuaj. Këtu janë disa këshilla për forcimin e tyre:

 1. Uluni në një karrige ose një stol të vogël.
 2. Vendosni duart në gjunjë.
 3. Ngrini këmbët pak.
 4. Filloni të përkuleni rreth 45 gradë, pastaj kthehuni në pozicionin origjinal.
 5. Bëni stërvitjen çdo ditë sa më shumë që të mundeni.

10. Hani ushqime të caktuara

Ushqimet e mëposhtme rrisin epshin mashkullor:

 • xhenxhefil;
 • peshk yndyror;
 • banane të pjekura;
 • agrumet;
 • gjoks pule;
 • fruta deti, sidomos goca deti;
 • mish viçi;
 • arra;
 • vezë thëllëzash.
Masazh testikular për aktivitet seksual në çdo moshë

11. Masazhi testikular është një ilaç i shkëlqyeshëm për impotencën

 • Shtë një zonë e ndjeshme që stimulon prodhimin e testosteronit.
 • Nëse libidoja është e dobët, masazhoni rregullisht testikujt, duhet ta bëni këtë çdo ditë.
 • Usefulshtë e dobishme ta bëni këtë edhe gjatë marrëdhënieve seksuale.
 • Masazhi i rregullt mund të zgjasë qëndrueshmërinë tuaj dhe të jetë seksualisht aktiv në çdo moshë.

Me këtë teknikë, ju do të befasoni këndshëm gruan tuaj të dashur në shtrat!

12. Merrni ilaçe

Tabletat funksionojnë vetëm kur zgjoheni seksualisht, prandaj duhet të keni një epsh normal. Ato mund të konsumohen vetëm në moshën madhore.

13. Tinktura dhe barëra për potencë

Tinktura bimore për të rritur fuqinë mashkullore
 • Përzieni qepët me ujë të nxehtë dhe pini 100 ml supë pas tre orësh. Merrni produktin tri herë në ditë.
 • Grini arrat me mjaltë natyral në përmasa të barabarta, merrni përzierjen disa herë në ditë në vend të ëmbëlsirës.
 • Hidhni 10 g mushkonjë me një gotë ujë të vluar, përmes çajit infuzioni do të jetë gati. Merrni një lugë disa herë në ditë.
 • Blini tinkturë hudhre në një farmaci të rregullt dhe merrni 20 pika dy herë në ditë, mundësisht me ushqim.
 • Shpërndani pluhurin e mumies në një lugë ujë të thjeshtë (thjesht merrni 0. 16 g të produktit). Pini në mëngjes ose para gjumit, mundësisht me stomak bosh. Brenda një jave, do të vini re rezultatet e para, pasi mumja ka një efekt tonik të fuqishëm.

Mjetet juridike popullore janë receta të shkëlqyera për forcën e mashkullit që nuk dëmtojnë mëlçinë. Sigurohuni që nuk jeni alergjik ndaj bimëve para se t’i përdorni.

14. Mos kini frikë nga një dush me kontrast

Alternimi i ujit të ftohtë dhe të ngrohtë gjatë trajtimit të ujit ka një efekt të dobishëm në sistemin imunitar, shëndetin e përgjithshëm dhe organet riprodhuese. Uji alternative për 40 sekonda, gradualisht bëjeni më të ftohtë, duke forcuar trupin. Një vizitë në banjë do të sjellë përfitime, gjë që përmirëson rrjedhën e gjakut në trup.

E rëndësishme: Para se të praktikoni një dush të rregullt me kontrast, këshillohuni me një kardiolog, pasi ndryshimet e temperaturës mund të ndikojnë negativisht në gjendjen e enëve të gjakut.

15. Kufizoni pijet alkoolike dhe lini cigare

Cigaret kontribuojnë në vazokonstriksion, dhe alkoolin - prodhimin e hormoneve femërore. E gjithë kjo ka një efekt të dëmshëm në funksionin seksual, që do të thotë se është më mirë të braktisësh zakonet e këqija ose t'i zvogëlosh ato në minimum.

16. Pushoni më shumë

Mundohuni të merrni vetëm emocione pozitive dhe mos e mbani vëmendjen tuaj në situata negative. Këtu janë disa teknika të dobishme:

Pjesa tjetër e një burri me cilësi të lartë është një garanci e potencës së plotë
 1. Në ditët tuaja të lira, përpiquni të jeni vetëm me veten, mund të dilni nga qyteti në natyrë, në një vend të qetë dhe komod.
 2. Shmangni grindjet dhe mos provokoni vetë konflikte.
 3. Eliminoni mosmarrëveshjet me partnerin tuaj me kohë, konfliktet e vazhdueshme në një çift nuk ndikojnë në ngritjen në mënyrën më të mirë.
 4. Rishikoni rrethinën tuaj, veçanërisht nëse shpesh jeni nervoz. Mundohuni të rrethoheni vetëm me optimistë, shmangni komunikimin e ngushtë me njerëzit që shohin gjithçka në një dritë negative.
 5. Ju nuk duhet të komunikoni me njerëz që ankohen vazhdimisht për jetën e tyre dhe ju heqin energjinë pozitive. Nëse mendoni se pas komunikimit me një mik gjendja juaj shpirtërore po përkeqësohet vazhdimisht, ndiheni të dëshpëruar dhe të lodhur, është më mirë të kufizoni kontaktin me një person të tillë.

Këto janë teknikat kryesore që do t'ju ndihmojnë të bëheni pronari i potencës së vazhdueshme në shtëpi. Ju mund të përdorni një këshillë të tillë pa recetë të mjekut, sepse ato janë plotësisht të sigurta.