Udhëzime për përdorim EroFertil

Udhëzimet për përdorimin e ilaçit natyror EroFertil

Udhëzime për marrjen e Erofertil

Kapsulat EroFertil pranohen sipas skemave të ndryshme. Si të përdorni ilaçin për të rritur potencialin varet nga rezultati i dëshiruar, rasti:

 1. Për trajtimin e mosfunksionimeve erektive, kapsulat për potencë pihen brenda 36 ditëve. 1 tabletë në ditë para ngrënies. Për të arritur rezultate maksimale, duhet të merrni ilaçin gjatë gjithë kursit pa u kapërcyer.
 2. Për të parandaluar problemet me ereksionin, kapsulat janë të dehura, si në trajtim. Por me një pauzë prej 6 muajsh. Kjo ju lejon të parandaloni impotencën seksuale, të rrisni aktivitetin seksual.
 3. Kapsulat një herë merren gjysmë ore para kontaktit intim.

Pavarësisht nga opsioni i zgjedhur, tabletat lahen me shumë lëng të ngrohtë. Kjo kontribuon në asimilimin e shpejtë të substancave aktive, ju lejon të rrisni efektivitetin e ilaçit.

Indikacionet dhe kundërindikimet e mundshme

Udhëzimet për përdorimin e kapsollave thonë se ato ndihmojnë në zgjidhjen e shumë problemeve që lidhen me mosfunksionimin erektil. Pra, indikacionet për përdorimin e fondeve mund të jenë:

 • sëmundjet kronike infektive;
 • problemet me sistemin endokrin;
 • trauma, tendosja nervore dhe stresi;
 • probleme me ereksionin, ndjeshmëri të ulët të penisit;
 • humbje e paarsyeshme e ereksionit ose pas pirjes së alkoolit;
 • mungesa e testosteronit, epsh i ulët;
 • mbingarkesa psiko-emocionale e cila nuk lejon arritjen e ereksionit;
 • problemet me punën e aparatit tretës;
 • derdhje e shpejtë;
 • infertilitet;
 • ndjenja e vazhdueshme e lodhjes, lodhjes;
 • orgazmë e dobët;
 • skorje me toksina;
 • inflamacion, mbingarkesë në organet e legenit;
 • sëmundjet e kërpudhave, SST;
 • predispozicion për kancer;
 • imuniteti i dobët.

Efektet anësore - mbindjeshmëria ndaj njërit prej përbërësve të barit. Nëse ndodh një reaksion alergjik, marrja e kapsollave duhet të ndërpritet.

Kundërindikimet e mundshme për t'u përdorur

EroFertil nuk ka ndalime të veçanta. Por, disa kundërindikacione ende ekzistojnë:

 • alergji ndaj njërit prej përbërësve;
 • adoleshenca dhe fëmijëria;
 • disa çrregullime psikologjike, nervore.

Drogës përshkruhet me kujdes në prani të neoplazmave, tumoreve, patologjive të traktit gastrointestinal, organeve të brendshme.

Kompleksi tolerohet shumë mirë, prandaj është i popullarizuar në Shqipëri. Në raste të jashtëzakonshme, është e mundur:

 • reaksion alergjik: skuqje, kruajtje, ënjtje, djegie;
 • çrregullimi i jashtëqitjes: diarre ose kapsllëk;
 • përçarja e sistemit të tretjes: të vjella ose të përziera;
 • përkeqësimi i sëmundjeve kronike.

Nuk u zbulua mbidozë. Me një rritje të dozës së rekomanduar, rreziku i efekteve të padëshirueshme dhe ashpërsia e tyre rritet. Për të parandaluar këtë, rekomandohet të merrni një ilaç për rritjen e potencës sipas shënimit.